Status Prawny

Przedszkole Nr 300 jest publiczną placówką oświatowo-wychowawczą.

Przedszkole działa na podstawie:

• Ustawa z 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe i wydanych rozporządzeń wykonawczych.
  • Decyzja o otwarciu i nadaniu numeru przedszkola z 1974 roku, wydanej przez Kuratorium Okręgu Szkolnego m.st. Warszawy.
  • Statut przedszkola.
  • Regulamin organizacyjny Przedszkola Nr 300.
  • Arkusz organizacyjny przedszkola zatwierdzony przez organ prowadzący.

Organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa – Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów.

Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

Władze przedszkola

Funkcję dyrektora przedszkola pełni mgr Jolanta Maliszewska

Organy przedszkola

• Rada Rodziców

Dyrektor Przedszkola planuje, organizuje, kieruje i nadzoruje pracą przedszkola zgodnie z przepisami prawa oraz reprezentuje placówkę na zewnątrz. Jest kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w przedszkolu: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W wykonywaniu swoich zadań Dyrektor współpracuje z innymi organami przedszkola: Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców. Realizuje podjęte uchwały w ramach kompetencji tych organów. Organy przedszkola uchwalają regulaminy swojej działalności zgodnie z przepisami prawa oświatowego i Statutu przedszkola.

Szczegółowe zadania i kompetencje organów przedszkola zawarte są w Statucie przedszkola.

Statut przedszkola nr 300

Uchwała nr 4 R. P. Przedszkola nr 300 w sprawie zmian w statucie

Uchwała nr 8 R. P. Przedszkola nr 300 w sprawie zmian w statucie

Pracownicy przedszkola:

• Dyrektor przedszkola
  • Nauczyciele oddziałów
  • Specjaliści: psycholog, logopeda, pedagog
  • Personel administracyjny
  • Personel techniczny

Nauczyciele i specjaliści posiadają wykształcenie wyższe i pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Wszyscy pracownicy mają wpływ na jakość pracy przedszkola, którą ciągle doskonalimy.

Przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków

Wnoszący skargi i wnioski przyjmowani są przez dyrektora przedszkola w czasie jego godzin pracy. Skargi i wnioski mogą być wnoszone w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej. Wszystkie sprawy są rejestrowane. Tryb rozpatrywania wniosków i skarg jest zgodny z przepisami prawa o postępowaniu administracyjnym oraz wewnętrzną procedurą przejmowania i rozpatrywania skarg i wniosków.