Historia placówki

Przedszkole przy ulicy Portofino 4 mieści się na terenie Mokotowie. Rozpoczęło działalność 2 XII 1974 r. Na przestrzeni lat wizerunek przedszkola ulegał przeobrażeniom. Na początku działalności opieka nad dziećmi była zorganizowana na terenie przedszkola i w czterech “ogniskach” na terenie Stegien.

Od rozpoczęcia swojej działalności przedszkole uczestniczyło w wielu przedsięwzięciach i akcjach. Organizowało wiele spotkań ze znanymi ludźmi, uroczystości i wycieczek. Niektóre z nich kultywowane są do dziś, choć z biegiem czasu zmieniły formę i stały się tradycją przedszkola np. pasowanie na przedszkolaka, spotkania; wigilijne, z okazji dnia babci i dziadka, dnia mamy i taty oraz festyn rodzinny.

Placówka otwarta jest na współpracę i dzielenie się swoimi doświadczeniami. W ramach programu “Sokrates” w latach 2001/2002 były organizowane spotkania dla naszych pedagogów za granicą oraz delegacji zagranicznych na terenie naszej placówki. W murach naszej placówki gościli pedagodzy z Francji i Włoch. Udział w projekcie SOCRATES – COMENIUS pt. “ODKRYWAMY NASZE MIASTA” którego koordynatorem było przedszkole z Tolentino we Włoszech, przybliżył dzieciom przedszkolnym z Francji, Włoch i Polski zwyczaje, historię tych państw, pozwolił również na zaprezentowanie się w obcym kraju.

Działalność statutową przedszkola przez długi okres czasu wspomagał Warszawski Zakład Informatyki MERMAT.

Staramy się być widoczni w środowisku lokalnym. Wychowankowie naszego przedszkola uczestniczą w wielu konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Biorą udział w różnych akcjach charytatywnych wspierając innych.