Warunki lokalowe

Przedszkole numer 300 położone jest w cichej i spokojnej okolicy na terenie osiedla mieszkaniowego Stegny Płd., w pobliżu szkoły podstawowej. Parterowy budynek przedszkola otoczony jest dużym ogrodem. W pełnym zieleni ogrodzie znajdują się kolorowe  atrakcyjne zabawki terenowe. Dzieci bawią się i uczą w pięciu przestronnych salach dydaktycznych bogato wyposażonych w sprzęt i zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Przy każdej sali jest duża, nowa łazienka. W wejściu głównym znajduje się hol, a dalej szatnia dziecięca. Z szatni jest bezpieczny i łatwy dostęp do sal edukacyjnych. W takich warunkach dzieci poznają swoich rówieśników, uczą się samodzielności, współdziałania w grupie rówieśniczej, obserwują i poznają otaczający ich świat. Przedszkole wyposażone jest także w gabinet do pracy indywidualnej i terapeutycznej (gabinet logopedyczno- psychologiczny), pomieszczenia administracyjne i gospodarcze oraz własną kuchnię.

Opis pomieszczeń i placu zabaw w Przedszkolu nr 300

Budynek Przedszkola nr 300. Budynek jest koloru jasno szarego, posiada schody wejściowe z balustradą w ilości sześciu stopni oraz zadaszenie nad schodami. Obok budynku znajduje się pochylnia umożliwiająca wejście osobom niepełnosprawnym.

Plac zabaw dla dzieci

W ogrodzie przedszkola mieści się plac zabaw dla dzieci z atrakcyjnymi zabawkami, dostosowanymi do wieku i możliwości dzieci. Znajdują się tu między innymi huśtawki, zjeżdzalnie, drewniany domek, domek z drabinką, wóz strażacki ze zjeżdzalnią, piaskownice. W ogrodzie znajdują się także stoliki z ławeczkami do siedzenia, boisko do gry w piłkę nożną oraz wiele wolnej przestrzeni do swobodnych zabaw ruchowych.

Szatnia

W szatni znajdują się spersonalizowane szafeczki, na których naklejone są znaczki i imiona dzieci, aby każde dziecko miało swoje miejsce. Meble są w różnych kolorach - każdy kolor przypisany jest do danego oddziału. Na ścianach znajdują się dyplomy zdobyte przez przedszkole. Szatnia jest także miejscem, gdzie możemy zobaczyć prace plastyczne dzieci umieszczone na przeznaczonych do tego miejscach na ścianie.

Sala edukacyjna oddział III "Pszczółki"

Sala posiada duże, przestronne okna. Wyposażona jest w meble w kolorze niebieskim, dostosowane do wzrostu dzieci. Na podłodze znajduje się kolorowy dywan. Na półkach w kącikach wiedzy znajdują się atrakcyjne gry i zabawki edukacyjne dostosowane do wieku uczniów. Sala posiada monitor interaktywny.  W sali znajduje się żródełko wody dla dzieci.

Sala grupy Pszczółki

Sala edukacyjna oddział II "Motylki"

Sala posiada duże, przestronne okna. Wyposażona jest w meble w kolorze zielonym i żółtym, dostosowane do wzrostu dzieci. Na podłodze znajduje się zielony dywan z motywem gry oraz dywan z motywem drogi. Na półkach w kącikach wiedzy znajdują się atrakcyjne gry i zabawki edukacyjne dostosowane do wieku uczniów. Sala posiada żródełko wody dla dzieci.

Sala grupy Motylki

Sala edukacyjna oddział I "Biedronki"

W sali są duże, przestronne okna. Sala wyposażona jest w meble w różnych kolorach: zielonym, żółtym, czerwonym i pomarańczowym. Meble i stoliki z krzesłami dostosowane do wzrostu dzieci. Na podłodze znajduje się szary dywan z motywem zwierząt. Na półkach w kącikach wiedzy znajdują się atrakcyjne gry i zabawki edukacyjne dostosowane do wieku uczniów. W sali znajduje się dystrybutor z wodą źródlaną dla dzieci.

Sala grupy Motylki

Sala grupa Biedronki

Łazienka usytuowana przy oddziale I "Biedronki"

W łazience znajdują się umywalki i sedesy dostosowane do wzrostu dzieci.  Na ścianach jest glazura z elementami wzoru. Przy każdej umywalce na ścianie znajduje się podajnik z mydłem. Obok na ścianie jest podajnik z ręcznikami papierowymi.

Sala edukacyjna oddział IV "Żabki"

W sali są duże, przestronne okna. Sala wyposażona jest w meble i stoliki z krzesełkami, które dostosowane do wzrostu dzieci. Na podłodze znajduje się dywan z motywem miasta.Na pólkach w kącikach wiedzy znajdują się atrakcyjne gry i zabawki edukacyjne dostosowane do wieku uczniów. W sali znajduje się monitor interaktywny.

Łazienka usytuowana przy oddziale IV "Żabki"

Sala edukacyjna oddział V "Żuki"

W sali są duże, przestronne okna. Sala wyposażona jest w meble i stoliki z krzesełkami, które dostosowane do wzrostu dzieci. Dominującymi kolorami są zielony, niebieski i żółty. Na podłodze znajduje się szary dywan w niebieskie i żółte koła i paski. Na półkach w kącikach wiedzy znajdują się atrakcyjne gry i zabawki edukacyjne dostosowane do wieku uczniów. W sali znajduje się monitor interaktywny.